تازه های سایت

9. خرداد 1397 - 14:40
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان از سخنرانی حجت الاسلام حمید روحانی در مراسم 14 خرداد خبر داد و به حساسیت ویژه راهپیمایی روز قدس امسال و حضور حداکثری مردم در این روز اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر، ظهر امروز ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) وقیام 15خرداد و برگزاری مراسم  روز جهانی قدس در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با اشاره به سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) وقیام پانزده خرداد و روز جهانی قدس و تقارن آن با شب های قدر گفت: مناسبت های بزرگی پیش روی ما قرار دارد که باید با برنامه‌ریزی صحیح به بهترین وجه آنها را برگزار کنیم.

 

حجت الاسلام خاضع عنوان کرد: امروز ایران اسلامی است که در تمام دنیا به عنوان ملجأ و پناهگاه مسلمانان جهان است، مهمترین شاخصه اندیشه سیاسی امام راحل خداباوری، خدا محوری و باور به تصمیمات الهی بوده است و هرگز دنبال منیت ها و خواهش های نفسانی نبودند.

 

وی افزود: بعد از ارتحال حضرت امام تصمیم مجلس خبرگان مبنی بر انتخاب رهبر بوده که در آستانه سی اُمین سالگرد آن هستیم.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه در این سی سال شاهد آن بودیم که به بهترین وجه این انقلاب هدایت و رهبری شده است، گفت: در همه ادوار مختلف شاهد هستیم که اگر ولایت فقیه در کشور نبود دیکتاتوری در جامعه حاکم می شد.

 

حجت الاسلام خاضع گفت: قیام خونین 15خرداد از مناسبت های بسیار مهم و تاریخی است که صددرصد اسلامی و دینی و انقلابی بوده است.

 

وی با بیان اینکه 15خرداد آغاز ظلم ستیزی مردم ایران و مبدأ حرکت ها عظیم است،عنوان کرد: قیام 15خرداد کاملا مردمی بود که برای حمایت از آرمانهای انقلاب برگزار شد و باعث شد ماهیت ضد دینی و ضد قرآنی شاه برملا شود.

 

خاضع به اتفاقات اخیر فلسطین نیز اشاره کرد و گفت: هدف از انتقال سفارت اسرائیل به بیت المقدس این بوده است که آن را پایتخت قرار دهند.

 

وی به برگزاری برنامه های پیش رو اشاره کرد گفت:بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) در سراسر استان برگزار می شود، این مراسم شب 14خرداد مصادف با شب 19رمضان و شب قدر در مصلی یاسوج از ساعت 10:30شب برگزار می شود.

 

حجت الاسلام خاضع بیان کرد: سخنران مراسم 14خرداد مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام حمید روحانی خواهد بود.

 

وی گفت: بزرگداشت قیام 15خرداد نیز در روز 15 خرداد بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد جامع صاحب الزمان یاسوج برگزار می شود.

 

حجت الاسلام خاضع در ادامه به راهپیمایی سراسری روز قدس اشاره کرد و گفت: این راهپیایی در تمام شهرستان ها و بخش های استان در 24نقطه برگزار می شود.

 

وی افزود: مراسم راهپیمایی روز قدس در یاسوج از ساعت11 صبح و از میدان هفت تیر شروع و تا میدان طالقانی ادامه خواهد داشت و نهایتا به مصلی امام خمینی(ره) شهر یاسوج ختم و به خطبه های نماز جمعه متصل می شود.

 

وی با اشاره به پیش رو بودن شب های قدر گفت: برنامه شب های قدر از ساعت 10:30شب با برنامه های پر بار و معنوی در مصلی بزرگ شهر یاسوج برگزار خواهد شد.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در پایان با بیان اینکه روز قدس امسال از حساسیت ویژه ای برخوردار است گفت: راهپیمایی امسال نیاز به اطلاع رسانی گسترده و حضور حداکثری مردم همیشه در صحنه مردم خواهد داشت، که رسانه های استان سهم بسزایی در این خصوص خواهند داشت.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم