تازه های سایت

24. مرداد 1397 - 14:16
شهردار مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:در گذشته نچندان دور برخی از پروژه های مهم عمرانی احساسی ساخته شدند که همین موضوع باعث از بین رفتن این پروژه ها شده است.

به گزارش پایگاه خبری بویرخبر نستهن مقدم در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری در واکنش به گزارش های خبری در زمینه (پروژه های تعجیلی در شهر یاسوج)گفت: بحث کمی و کیفی پروژه ها به نظارت دقیق کارفرما و شورای فنی استانداری بر می گردد.

 

وی با بیان اینکه در موضوع ناپداری در پروژه ها در برهه ای برخی از پروژه های مهم عمرانی احساسی ساخته شدند، گفت: به عنوان مثال در برخی از فضاهای مهم شهری نتوانستیم به صورت فنی و دقیق کار را به جلو ببریم و در برخی از موارد نیز زیرساختها آنچنان که باید وشاید مورد آنالیز کافی قرار نگرفت.

 

شهردار یاسوج با انتقاد از روحیه نادرست در احداث برخی فضاهای سبز در مرکز استان گفت: مثلاً در احداث برخی از فضاهای سبز در مرکز استان بیشتر از نخاله ها برای خاکریزی این پارک ها استفاده شد که باعث همان شوره زدایی و دیفتری کاسیون از لحاظ علمی می شود.

 

مقدم ادامه داد: این موضوع باعث می شود که شوره به سطح خاک بیاید و باعث شوره زدن خاک شود و هرچه آب به خاک و چمن بدهیم بیشتر از همه شوره بجای چمن در این موارد پیدا خواهد شد.

 

وی به روحیه مطالبه گری خوب رسانه ها در نشان دادن این موضوع و کمک کردن در این زمینه به مسئولان برای برطرف کردن آنها اشاره کرد و افزود:یک برداشتی که شهروندان و اصحاب رسانه نسب به این موضوعات مهم در سطح شهر داشته اند اصلاح اینگونه مشکلات شهری در مرکز استان است.

 

شهردار یاسوج با بیان اینکه فضای بصری این پارکها در فصل پاییز و زمستان دوباره مورد آنالیز و بازیابی قرار خواهند گرفت،گفت: با توجه به خاک نامرغوب در این پارکها با آبیاری فقط آب را  هدر می دهیم که در این زمینه اول از همه باید نسبت به تعویض خاک در این پارکها اقدام کنیم.

 

مقدم ادامه داد: آنچیزی که امروز در این پارکها به عینه دیده می شود،چمن نامناسب در این پروژه ها بوده که در این زمینه نیزنیازمند یک بازسازی کلی هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه رشد نامتوازن چمن ها در برخی از این پارکها رشد متناسبی نیست و در بحث چمن زنی و اصلاح کار ما را سخت کرده است،ابراز کرد: امروز نیازمند کمک رسانه ها برای طرح های جدید برای کمک به شهر  هستیم و امروز باید به جد بگوییم رسانه در این زمینه خوب رسیدکی کرده و وظیفه مسئولان در قبال این گزارشات خوب رسیدگی و انجام دادن اصلاحات برای این پروژه هاست.

 

شهردار پایتخت طبیعت به کشت گونه ای جدید از درختان و چمن در پارکهای مرکز استان اشاره کرد و گفت: با توجه به تنش آبی و شرایط جدید اقلمی به سمت کاشت و غرس درختان و چمن های متوازن متناسب با بی بی موجود خواهیم رفت تا بتوانند در برابر مشکلات آبی مقاومتر باشیم.

 

مقدم به بهره بردن از نظر کارشناسان و متخصیصن امر کشاورزی در اجرای پروژه های جدید در سطح شهر اشاره کرد و گفت:تمام اهتمام مسئولان شهرداری استفاده اصولی و کافی از نظر کارشناسان بوده تا بتوان از منابع به خوبی برای اجرای پروزه ها استفاده کرد و موجب حیف و میل نشود.

 

وی با بیان اینکه در این زمینه کمک رسانه ها نیز می تواند به توسعه شهری و پروژه ها کمک بسزایی کند، بیان داشت: برای پروژه ها عمرانی، فضای سبز و دیگر پروژه های محلی، رسانه ها باید بیشتر  وبهتر از گذشته به عنوان یک پتانسل عظیم کمک کار شهرداری باشند.

 

 

 انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم