تازه های سایت

9. مرداد 1397 - 14:45
پیش از ظهر امروز همایش روز صنعت و معدن با شعار حمایت از کالای ایرانی با حضور صنعتگران و جمعی از کارافرینان، مدیران بانکی و بخش خصوصی در سالن همایش های اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر، پیش از ظهر امروز همایش روز صنعت و معدن با شعار حمایت از کالای ایرانی با حضور صنعتگران و جمعی از کارافرینان، مدیران بانکی و بخش خصوصی در سالن همایش های اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد.

رئیس صنعت ، معدن و تجارت استان ضمن تشکر از حضور صفایی پور مدیر امور استان های سازمان صنعت معدن تجارت کشور و خالقی عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی کشور و همه حاضرین در این جلسه گفت: لازم است از همه عزیزانی که سازمان صنعت و معدن و تجارت استان را در قالب برنامه های مختلف یاری نمودند تشکر کنم.

داریوش دیودیده با تبریک روز ملی صنعت ومعدن گفت: امروز بخاطر شرایط اقتصادی، فعالین اقتصادی با مشکلاتی روبرو هستند ولی با این وجود کوتاه نیامدند و در استان از لحاظ زیرساخت با وجود تلاش های بسیار، هنوز نیاز به کار است.

 

رئیس صنعت ، معدن و تجارت استان گفت: باوجود شرایط اقتصادی نا مساعد، 400جواز تاسیس با حجم سرمایه گذاری 27هزار میلیار تومان طی 4سال آینده به بهره برداری میرسند که پیش بینی اشتغال17هزار شغل از آن شده است.

دیودیده افزود: در استفاده از منابع نفت و گاز و گیاهان دارویی به دستاوردهای خوبی رسیدیم.

وی افزود: 640پروانه بهره برداری با حجم سرمایه گذاری 10هزار میلیارد ریال داشتیم که پیش بینی ما در برنامه ششم توسعه این است که این واحد های تولیدی به بهره برداری برسند.

دیودیده گقت: در حوزه معدن75 پروانه بهره برداری داریم که به صورت معادن رسوبی هستند‌.

وی افزود: طی یک سال گذشته 50جلسه ستاد تسهیل برگزار شده مصوبات آنها در حال اجرا و پیگیری هستند، حجم تسهیلات بانکی به مبلغ 250میلیارد تومان طی یک سال گذشته اختصاص یافت و 17واحد راکد صنعتی به خط تولید برگشتند و با احیای آن 110نفر مشغول بکار شدند.
 

دیودیده گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه دستاورد مهم صنعت، معدن و تجارت استان بوده است که به عنوان پایلوت 10طرح به دانشگاه واگذار شد.

 

وی افزود: نمایشگاه های بین‌المللی در سطح استان که از نبود آن رنج می بریم در برنامه قرار گرفته است.

در ادامه این همایش اکبری رئیس اتاق صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لغو پرواز تهران به یاسوج و حضور مهمانان کشوری که از طریق خطوط هوایی استان فارس به شهر یاسوج گفت: استان کهگیلویه وبویراحمد با وجود منابع طبیعی ، دارای قشر بسیاری از جوانان تحصیل کرده و بیکار است.

وی افزود: متاسفانه به جای ایجاد اشتغال برای جوانان، کاری کردیم که به دلیل نبود شغل، جوانان مجبور به خودکشی می شوند و این یک معضل است.

اکبری گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده کارآفرینی و اشتغال است که امیدواریم با تلاش های فراوانی که صورت گرفته است به انسجام خوبی دست پیدا کند.

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی صنایع و‌معادن استان کهگیلویه وبویراحمد در این همایش گفت: تمامی مدیران استانی تلاش خود را بکار گرفته اند و صنعت، معدن و تجارت در خط مقدم مشکلات است اما شاهد خروجی قابل قبولی نیستیم.

 

وی با بیان اینکه چاره نجات اقتصاد کشور تکیه بر بخش خصوصی است، گفت: اقتصاد نفتی و رانتی آفت اقتصاد و پیشرفت کشور است.

در دولت نهم و دهم شاهد فعالیت بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ بودیم و درست زمانی که باید از آنها حمایت میشد و از نتایج آن استفاده می شد به خاطر سیاست های بد دولت و هجمه های بین المللی به نابودی کشیده شد.

کیانی گفت: چرا از برجام به دستی استفاده نکردیم، چرا به یکباره دلار این سیر صعودی و نامطلوب را پیدا کرد؟

وی افزود: اینها نتیجه سیاست هایی است که دولت دست از سر اقتصاد کشور بر نمی دارد و اعتقادی به بخش خصوصی ندارد و بانک مرکزی به صورت مستقل نمی تواند عمل کند همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی نمی تواند مستقل عمل کند .

کیانی گفت: امروز نگاه تولید کنندگان به دولت مردان است که میخواهند چه کاری انجام دهند.

وی افزود: در راستای سیاسیت های اقتصاد مقاومتی، دولت باید ارکان خود را یکپارچه کند.

از حواشی این همایش اعتراض یکی از صنعتگران و کارآفرینان استان به عدم همکاری مدیران ادارات بود که پس از سخنرانی جبار کیانی در‌ جمع حضار با صدایی بلند به گوش همگان رساند.

این کارآفرینی هم استانی در ادامه مطالب اعتراض آمیز خود گفت: این همه جلسه و همایش برگزار شد، چه چیزی عاید صنعتگران شد؟ چرا در جلسه ای به این مهمی استاندار حضور ندارد؟ چرا استاندار به خودش زحمت نداد دراین جلسه شرکت کند؟

 

 

گفتنی است گزارش تصویری اختصاصی از این همایش در بخش دیگری (اینجا) آمده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم