تازه های سایت

پربازدیدها

8. فروردين 1397 - 16:24
در هشتمین روز از تعطیلات نوروز 97 کشتارگاه های شهر یاسوج تعطیل شده اند و گوشت قرمز در بازار این شهر با کمبود مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر، در بررسی میدانی خبرنگار این پایگاه خبری از بازار شهر یاسوج عرضه گوشت قرمز در قصابی ها با مشکل مواجه شده است و مردم از این وضعیت ابراز نگرانی کردند.

نارضایتی مردم و گردشگران از کمبود گوشت قرمز در شهر یاسوج

یکی از گردشگرانی که برای خرید گوشت قرمز به یکی از قصابی های شهر یاسوج در حوالی بلوار 60 متری روبروی چهارراه عالیوند مراجعه کرده بود به خبرنگار این پایگاه خبری گفت: تاکنون به 4 قصابی برای خرید گوشت قرمز مراجعه کرده ام اما گوشت قرمز نداشته اند.

 وی با اشاره به اینکه قصابی ها می گویند کشتارگاه ها تعطیل شده است گفت: چرا نباید در شهری که این همه گردشگر نوروزی را به خود جذب می کند کشتارگاه وجود داشته باشد و به صورت شیفت و کشیک به مردم و گردشگران خدمات ارایه دهد.

این گردشگر افزود: آیا مدیریت در این استان اینقدر ضعیف است که نمی توانند برای تعطیل نشدن کشتارگاه ها برنامه ریزی داشته باشند؟

وی افزود: چگونه می توان به این شهر پایتخت طبیعت و گردشگری را لقب داد اما نتوان از گردشگران به خوبی پذیرایی کرد و امکانات در اختیار انها قرار داد.

یکی از قصابان شهر یاسوج در گفت و گو با این پایگاه خبری علت کمبود گوشت قرمز در بازار را تعطیلی کشتارگاه ها عنوان کرد و گفت در شهر یاسوج نه میدان دام درست و حسابی وجود دارد  و نه کشتارگاه مناسبی. 

وی بیان کرد: حتی مرغداری ها نیز اعلام کرده اند که به دلیل افزایش قیمت مرغ حاضر نیستند که کشتار انجام دهند و هم اکنون کار کشتارگاه ها نیز به تعطیلی کشیده شده است و در روزهای آینده احتمال اینکه گوشت مرغ گرم به دست مصرف کنندگان نرسد زیاد است.

 وی بیان کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو گوشت بز و میش 30 هزار تومان و بزغاله و بره نیز هر کیلو 38 هزار تومان به فروش می رسد که مردم قدرت خرید ندارند.

وی افزود:  این درحالی است که هر کلیو گرم گوشت بز و میش برای قصابی 36 هزار تومان و بره و بزغاله نیز 40 هزارتومان آب می خورد که اصلا به صرفه نیست.

یکی دیگر از فروشندگان گوشت قرمز و گوشت مرغ نیز افزود:  هر کلیوگرم مرغ کشتار روز 9100  تومان در بازار به فروش می رسد.

وی افزود: امروز( 8 فروردین 97)  کشتارگاه ها کشتار مرغ نداشتند و به همین دلیل در بازار گوشت مرغ کمتر پیدا می شود .

 وی گفت: مرغداران اعلام کرده اند که قیمت مرغ به صرفه نیست و حاضر نیستند مرغ های خود را کشتار کنند .

این قصاب یاسوجی گفت: در یکماه گذشته 2000 تومان مرغ افزایش قیمت داشته است.

یکی دیگر از قصابی های شهر یاسوج نیز گفت: قبل از عید بازار فروش گوشت قرمز در شهر یاسوج خوب بود اما الان تقاضا کمتر شده و از سوی دیگر نیز به دلیل گران شدن قیمت گوشت مردم توان خرید ندارند.

وی گفت: تا اوایل اسفند قیمت هر کیلو مرغ کشتار روز6800 تومان بود که اکنون به 9100 تومان رسیده است.

عرضه مرغ و گوشت قرمز منجمد در شهر یاسوج

در بازدید خبرنگار این پایگاه خبری از محل های عرضه مرغ و گوشت منجمد به قیمت دولتی نیز فروشندگان در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار کردند: مرغ منجمد هر کیلو 6200 تومان و گوشت قرمز ران 23800 و سردست 22800 به فروش می رسد.

همچنین هر شانه تخم مرغ ترکیه ای نیز به قیمت 12600 تومان به فروش میرسد که در مقایسه باقیمت بازار مناسب است.

هم اینک بیش از سه جایگاه در شهر یاسوج مرغ و گوشت قرمز منجمد و تخم مرغ به قیمت دولتی  توزیع می کنند.

در بازدید میدانی خبرنگار این پایگاه خبری ویترین قصابی های شهر یاسوج خالی از گوشت قرمز و مرغ بود که امید می رود مسئولان امر چاره ای برای حل این مشکل بیندیشند.

در زیر تصاویر خالی بودن ویترین و یخچال  قصابی های شهر یاسوج را مشاهده می کنید.

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم