تازه های سایت

18. آبان 1396 - 12:53
همزمان با اربعین سید وسالار شهیدان:
آیین جاماندگان اربعین حسینی در یاسوج برگزارشد+تصاویر
صبح امروز مصادف با اربعین سید و سالار شهیدان و یاران با وفایش، مردم شهر یاسوج با حضور در آیین جاماندگان اربعین حسینی، فاصله 10 کیلومتری از بقعه مبارک امام زاده عبدالله (ع) تا حرم امام زاده حسن(ع) را با پای پیاده طی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ صبح امروز مصادف با اربعین سید و سالار شهیدان و یاران با وفایش، مردم شهر یاسوج با حضور در آیین جاماندگان حسینی، فاصله 10 کیلومتری از بقعه مبارک امام زاده عبدالله (ع) تا حرم امام زاده حسن(ع) را با پای پیاده طی کردند.

 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در همایش پیاده روی حرم تاحرم در امام زاده حسن (ع) یاسوج گفت: قبل از شور حسینی باید شعور حسینی داشته باشیم، یعنی درک کنیم که چرا امام حسین(ع) همراه با خانواده  اصحاب خود قیام کرد.

 

وی با اشاره به اینکه اکنون میدان جنگ روی پشت بام خانه های ماست‌اظهار کرد:  جهت جلوگیری از تهاجم فرهنگی و جنگ نرم باید روش صحیح اسفتاده از امکانات و تکنولژی را اموخت.

 

موسوی گفت: دشمن از تحریم و تهدید خسته شده است و فهمیده است که از طریق جنگ و زور نمی تواند راه به جایی ببرد همانگونه که کشور ایران  در جنگ نابرابر تحمیلی این را ثابت کرده است.

 

وی بیان داشت: دشمن دنبان مسموم کردن تفکر حسینی و اعتقادات راسخ جوانان ماست، از این رو جوانان که بیشتر در تیررس هجمه های فرهنگی هستند باید بیشتر مراقبت کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به سیل خروشان عاشقان حسینی در اقصی نقاط جهان افزود: این سیل خروشان سال به سال بر عظمت آن افزوده می شود و شور و حلاوت عاشورا و عاشقان حسینی در حال افزایش است، که دشمنان و رسانه های استکبار از پوشش آن واهمه دارند.

موسوی افزود: امام حسین با خدا معامله کرد، درست است در ظاهر شهید شد ولی  پیروز واقعی میدان بود، همانگونه که امروزه شور حسینی این را نشان می دهد.

 

وی با اشاره به کرامات اباعبدالله الحسین (ع)عنوان کرد: امروزه میلیون ها عاشق و دلداده حسین رنج سفر را برجان خریده و به سوی میعادگاه عاشقان کربلای معلی رهسپار می شوند، که این شور حسنی و مغاطیس حسینی را نشان می دهد که روزافزون است.

 

حجت الاسلام موسوی در پایان خاطرنشان کرد جوانان ما باید سیره و منش اباعبدالله را آموخته و فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم