نظرسنجی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم
دوره آموزشی شهید آوینی
شبکه اطلاع رسانی دانا
وبلاگ حرف تو
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس

معرفی شهرستان

www.boyerkhabar.ir
گزارش میدانی/
وجود نخاله ای ساختمانی در مسیر روستای دهنو، چهره ای زشت و زننده را پدید آورده است، بطوریکه در نگاه اول به چشم می خورد و مانع از خودنمایی طبیعت بکیر و زیبای این روستا شده است.
یاسوج شهری برای دوستداران طبیعت
تنگه مهریان تفرجگاهی آرامش بخش در پنج کیلومتری شهر یاسوج معروف به پایتخت طبیعت بوده که در همه فصول سال پذیرای دوست داران طبیعت است.
www.boyerkhabar.ir
به روایت تصویر
پایتخت طبیعت و قله های سربه فلک کشیده دنا محو شده در مه و میزبان نم نم باران در بیست و چهارمین روز از سومین ماه پاییزی است.
بی آبی به پای دنا هم رسید
اوایل تیرماه است و در برخی از مناطق چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد از جمله مناطق سردسیر این استان که امروز در تنش آبی قرار دارند، برخی از کشاورزان همچون سنوات قبل اقدام به شالیکاری و کاشت برنج کرده اند.
اولین همایش روز یاسوج به مناسب پنجاهمین سالگرد تأسیس این شهر به مرکزیت کهگیلویه وبویراحمد با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد.
آبشار یاسوج
آبشار یاسوج میزبان گردشگران ایرانی
هر ساله‌ آبشار ياسوج‌ در فصل‌ بهار، تابستان‌ و پاييز پذيراي‌ گردشگران ز یادی از داخل و خارج کشور است که بر بیشتر شناخته شدن یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت بیشتر افزوده است.
مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: باغ چشمه بلقیس، در دشتی هموار معروف به شهرک قلعه کره شهبازی در میان تپه ماهورها و کوهها واقع شده است .
یاسوج پایتخت طبیعت ایران است. شهر آریوبرزن. همانجا که همچون نگینی در پای دنای همیشه استوار و بلوط های هزار ساله آرمیده است. گاهی که دلت از هیاهوها و روزمرگی ها می گیرد، اینجا بهترین مکانی است که می توانی دغدغه هایت را فارغ از بایدها و نبایدها و نبایدها به فراموشی بسپاری و دلت را با طبیعت گره بزنی.
پیگیری های پایگاه خبری صبح زاگرس و انتشار گزارشی در مورد تخریب روستای تاریخی وتفریحی کریک جواب داد و عملیات مرمت و بازسازی این روستای توریستی پس از شش سال تعطیلی سرانجام به طور مجدد از سرگرفته شد.
روستای کریک
کریک بهشتی رویایی در کنار دنای سرافراز
روستای تاریخی و توریستی کریک که به ماسوله جنوب معروف بوده دارای بافتی قدیمی و قدمتی دو هعزار ساله است که خانه های آن به صورت پلکانی ساخته شده که به آن ماسوله جنوب را داده اند.
روستای کریک
بازسازی روستای تاریخی کریک در کما؟!
ماسوله جنوب یا همان روستای کریک از توابع شهرستان دنا که به عنوان روستای هدف گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد معرفی شده، امروز در نبود بودجه و اعتبار کافی برای بازسازی،کم کم رو به تخریب رفته که نمی تواند خبر خوشایندی برای تاریخ دوستان و طبیعت گردان استان چهار فصل باشد.
تنگ گنجه ای
یک روز زیبای تابستانی در تنگه رویایی گنجه ای
منطقه گردشگری"تنگ گنجه‌ای" در 13 کیلومتری شهر یاسوج و در مسیر محور "یاسوج به سی‌سخت" در دره‌ای با درختان چنار بسیار مرتفع و پوشش جنگلی درخت بلوط واقع است.
صنایع دستی
چه رنجی می کشند مادران ایل تا تاری را به پودی گره بزنند و گره از انبوه مشکلاتشان بگشایند اما چه سود که دلال می آید و چوب حراج بر این رنج رنگارنگ می زند.
رنگین کمان زیبای پاییز
فصل زیبایی پاییز یکی از زیباترین فصل های سال بوده که جلوه زیبای خالق کائنات را به یادگار گذاشته است.